Child 865116 1280 (1)

Geen financiering meer van g/hvo

“Het kabinet wil de financiering van g/hvo [godsdienstig- en humanistisch vormingsonderwijs in openbaar basisonderwijs] met ingang van 2027 stopzetten. Daarmee willen minister Eppo Bruins en staatssecretaris Mariëlle Paul €19 miljoen per jaar bezuinigen. Volgens hen moeten scholen vanuit de wettelijke burgerschapsopdracht ook zonder dit geld leerlingen kennis laten opdoen over verschillende godsdiensten,” schrijft VOS-ABB, de Vereniging van openbare en algemeen toegankelijke scholen. Of het mogelijk is de overheidsfinanciering voor vormingsonderwijs in het basisonderwijs zomaar te stoppen, is zeer de vraag. Dat het plan er is, zegt veel.

Centrum voor Vormingsonderwijs dat godsdienstig- en humanistisch vormingsonderwijs voor openbaar onderwijs organiseert, reageerde op de bekendmaking met de bijdrage:  Minister Bruins van OCW voornemens stopzetten subsidie. Ook VOS-ABB reageerde, met het bericht: Weet OCW niet dat vormingsonderwijs structureel wordt gefinancierd? Intussen zijn kamervragen gesteld naar aanleiding van de voorgenomen stopzetting: Kamervragen over schrappen financiering vormingsonderwijs.

In het Nederlands Dagblad was er aandacht voor het nieuws met een interview met leraar vormingsonderwijs Arie van der Plas, die het belanmg van vormingsonderwijs samenvat met: ‘Ik draag mijn steentje bij aan het bestrijden van polarisatie. Mensen begrijpen elkaar niet meer.’ Lees hier het interview

Overig nieuws

Nieuwe collega’s bij Narthex en VDLG

Kennismaken met Centrum religie in de Publieke Sfeer (CRiPS)

Peiling interesse in herdruk handboek vakdidactiek

De lespraktijk van Marietje Beemsterboer en Kim Dusch

Bijdragen aan de nieuwe kerndoelen

Netwerk lerarenopleiders LG pabo

Een geslaagde eerste Lerarendag Digitale en AI-geletterdheid

Boekbespreking: Leren van je leven

Studiedag 2026: een dag vol inspiratie over gewoon goed LG onderwijs

Deborah de Koning wint Paul Boersma award

Met leerlingen werken aan een levensvisieboek

Doe mee: We sluiten het jaar af met een online pubquiz

Vergezel ons bij een korte retraite

Krachten bundelen in lesmateriaal

De kunst van LG

Publicaties

Activiteiten

Eid al-Fitr

Programma studiedag 2026

De nieuwe Narthex: Nieuwe religiositeit