2147666830

Samenvatting beschikbaar van de adviezen op het eerste conceptkerncurriculum LERVO

Met lerarenopleidingen en koepelorganisaties vormen we LERVO. Graag delen we het LERVO nieuwsbericht over de ontwikkeling van curriculum voor ons vakgebied waarbij verschillende leraren(opleiders) zijn betrokken.

De curriculumwerkgroep van LERVO heeft in januari 2026 een nieuw concept van het kerncurriculum Levensbeschouwing en Religie (L&R) voorgelegd aan het onderwijsveld voor feedback.
In het voorjaar van 2026 heeft de curriculumwerkgroep de feedback verwerkt en werkt ze het curriculum verder uit tot concrete kerndoelen. De samenvatting van de adviezen op de eerste versie conceptkerncurriculum van 19 december 2025 is nu beschikbaar en lees je hier: Samenvatting van de feedback op het conceptkerncurriculum levensbeschouwing & religie (versie 26 mei 2026)

Met de partners van LERVO is afgesproken dat de werkgroep curriculum twee keer een conceptversie van het curriculum voorlegt aan het veld voor advies.
Deze zomer volgt dan een tweede versie, waarop we in september advies zullen vragen. De verwachting is dat het kerncurriculum eind 2026 formeel door de stuurgroep van LERVO kan worden vastgelegd.

(overgenomen van LERVO)

afbeelding: Magnific

Overig nieuws

Bouwen, gereedschapskisten en taalverwarring

Vooraankondiging studiedag: dinsdag 16 maart 2027

Nieuwe tweede hoofdredacteur Narthex

Docenten gezocht voor focusgroepen over tweede conceptversie kerncurriculum L&R

Vaknieuws

Oproep Narthex: fotografen

Een goed LG-jaar

Contributie-betaling schooljaar 2026-2027

Ready, set, levo

Uitgelicht artikel: Vorming in kaart

Interviews over zingeving en kunst

Afsluiting in de abdij van Berne

Nieuwe website

Elke dag ons vak

Veranderende feesten

Blog: De leerlingen die me het meest leerden

Boekbesprekingen

Kijkje in de keuken

Levensbeschouwing en het jonge kind

Nieuwe kennisbases