Image (1)

Muziek in de les

Daan Kramer en Joost van Oort verzamelden muziek die relevant is voor de geschiedenisles. Ze vonden het aanbod van Boudewijn de Groot, Klein Orkest en De Bom van Doe Maar te beperkt. In Watskeburt? Muziek in de geschiedenisles delen ze hun ontdekkingen en koppelen deze aan historische gebeurtenissen. De verzameling bevat ook talrijke liedteksten die geschikt zijn voor lessen levensbeschouwing en godsdienst.

Je vindt het materiaal op de website van de Universiteit Utrecht: Geschiedenis en Didactiek | Watskeburt – muziek in de geschiedenisles

Daarnaast wijzen we je graag op de website Heilige Herrie, waar je tal van voorbeelden van geloven in popmuziek vindt. Corjan Matsinger verzamelde de voorbeelden op de website en in een boek (zie website) en bood ook een online Heilige Herrie Adventskalender.

Overig nieuws

Webinar: lesmateriaal ontwikkelen

God in Nederland 1966-2024

4 en 5 mei in de klas

Toeleven naar Pasen

Samen werk maken van werkvormen

De lespraktijk van Markus Altena Davidsen

Uitreiking Paul Boersma Award 2025, kiezen uit drie sterke bijdragen aan de onderwijspraktijk

Thema’s uit ons vak in het nieuws

Deel je kennis en ervaring!

Boekpresentatie Nieuwe werelden openen 18 maart 2025

De nieuwe Narthex: over de perspectief benadering

Taco ticket voor Isis Reusken

Nieuwe (open access) uitgave over kindertheologie

VDLG online

VDLG studiedag 2025: presentatie vakdidactisch inspiratieboek & aan het werk met inhoud

De Theologische Filmclub

Gezocht: inspirerende lespraktijken

Start Centrum voor Religie in de Publieke Sfeer

4 voor de voorjaarsvakantie

Ramadan