Reading 3462508 1280

4 voor de voorjaarsvakantie

De voorjaarsvakantie is voor velen ook (eindelijk weer) een beetje meer tijd om te lezen. We willen je graag tippen met deze vier boeken.

        

Het eerste verschijnt 18 februari en is van Rik Peels en Jeroen de Ridder en zoekt naar houvast in tijden waarin alles (in alle polariserende hevigheid) in twijfel wordt getrokken.

Het tweede boek verscheen al eerder. Het is een herziene uitgave van het boek over religies van Erik Idema, uitgebreid met onder meer aandacht voor humanisme en de rol van de islam in onze samenleving. Het boek wordt vooral binnen de pabo gebruikt maar is een prima naslagwerk bij het ontwerpen van lessen in het voortgezet onderwijs.

Het derde boek is van Reinier Sonneveld en heeft een prikkelende titel. Voor het ontwerpen van lessen rondom lijden, dood en denken over hiernamaals biedt het veel aanknopingspunten.

De vierde titel van Jonah Falke kreeg al veel aandacht in de media. Zie bijvoorbeeld het informatieve interview in Trouw: Schrijver Jonah Falke vindt de Biblebelt een jaloersmakende wereld. Het boek probeert een zo goed mogelijk beeld van het leven in de Bible Belt te geven zonder nadrukkelijk de discussies tussen het Bible Beltse denken en de brede samenleving op te zoeken.

Mocht je een nieuwe titel lezen die je veel inzichten bood voor je lessen. Laat het ons vooral weten, voor een volgend klein lijstje tips dat we delen.

Fijne voorjaars(lees)vakantie!

Overig nieuws

Bouwen, gereedschapskisten en taalverwarring

Vooraankondiging studiedag: dinsdag 16 maart 2027

Nieuwe tweede hoofdredacteur Narthex

Docenten gezocht voor focusgroepen over tweede conceptversie kerncurriculum L&R

Vaknieuws

Oproep Narthex: fotografen

Een goed LG-jaar

Contributie-betaling schooljaar 2026-2027

Ready, set, levo

Uitgelicht artikel: Vorming in kaart

Interviews over zingeving en kunst

Afsluiting in de abdij van Berne

Nieuwe website

Elke dag ons vak

Veranderende feesten

Blog: De leerlingen die me het meest leerden

Boekbesprekingen

Kijkje in de keuken

Levensbeschouwing en het jonge kind

Nieuwe kennisbases