2148769638

Verkiezingen tijdens Nacht van de theologie

Arnold Huijgen, hoogleraar Dogmatiek aan de Protestantse Theologische Universiteit (PThU), is tijdens de Nacht van de Theologie op 13 november uitgeroepen tot Theoloog der Nederlanden. In deze rol zal hij een jaar lang de theologie in de Nederlandse samenleving vertegenwoordigen en zichtbaar maken.

Het komende jaar staat voor Huijgen in het teken van ‘diep gaan’, zowel persoonlijk als theologisch. Hij wil in gesprekken, schrijvend en zelfs op de fiets met mensen, op zoek gaan naar de diepte van menselijke ervaring en naar de sporen van God in de wereld. Daarnaast werkt hij aan Theologie in de lift, korte bijdragen waarin theologische thema’s toegankelijk en concreet worden gemaakt.

Tijdens dezelfde Nacht van de Theologie werd het boek Het einde van de hel van Reinier Sonneveld verkozen tot beste theologische boek van 2025. Het boek is een meeslepend pleidooi voor de radicale stelling dat alle mensen uiteindelijk samen zullen voortleven, waarbij daders verantwoording afleggen en verzoening mogelijk wordt. Sonneveld onderzoekt zowel wetenschappelijke inzichten, zoals bijna-doodervaringen, als christelijke bronnen en biedt een hoopvol perspectief voor iedereen.

Daarnaast zijn Nathan Troost-van Diggelen (PThU) en Rozamaryn Orsel (CHE) gekozen tot Jonge Theologen der Nederlanden. Nathan richt zich op traditie en de verbinding met de leefwereld van jongeren, Rozemaryn op leven met aandacht vanuit de praktische theologie. Samen laten zij zien hoe Academische en hbo-theologie elkaar versterken en jongeren in hun identiteit en levensvragen ondersteunen.

foto’s: LinkedIn

Bronnen:

Overig nieuws

Netwerk lerarenopleiders LG pabo

Boekbespreking: Leren van je leven

Een geslaagde eerste Lerarendag Digitale en AI-geletterdheid

Studiedag 2026: een dag vol inspiratie over gewoon goed LG onderwijs

Deborah de Koning wint Paul Boersma award

Met leerlingen werken aan een levensvisieboek

Doe mee: We sluiten het jaar af met een online pubquiz

Vergezel ons bij een korte retraite

Peiling interesse in herdruk handboek vakdidactiek

Krachten bundelen in lesmateriaal

Religie is vloeibaar

De kunst van LG

Publicaties

Activiteiten

Bijdragen aan de nieuwe kerndoelen

Eid al-Fitr

Programma studiedag 2026

De nieuwe Narthex: Nieuwe religiositeit

Wat is zingeving volgens jou?

Pasen in de klas