Cheerful Women Working Group

LERVO adviseert OCW over bekwaamheidseisen docenten GL

De partners van Expertisecentrum LERVO hebben minister Eppo Bruins en staatssecretaris Mariëlle Paul geadviseerd om de bekwaamheidseisen van docenten Godsdienst/Levensbeschouwing (GL) te preciseren in het Besluit bekwaamheidseisen onderwijspersoneel. Dit besluit wordt momenteel herzien en het ministerie van Onderwijs wint hierbij advies in van vakverenigingen en andere partijen uit het onderwijsveld. Zo kwam de vraag ook bij de VDLG terecht die daarop contact zocht met een aantal partners binnen LERVO.

Na de afweging van verschillende belangen en ontwikkelingen heeft LERVO namens de partners een advies uitgebracht, waarbij een kernelement is om aandacht te vragen voor de onduidelijke formuleringen omtrent docenten GL in de huidige versie van het Besluit. De tekst van het besluit kan dan ook worden gelezen alsof docenten GL wel pedagogisch en vakdidactisch bekwaam horen te zijn, maar niet vakinhoudelijk bekwaam hoeven te zijn.

De partners van LERVO adviseren de minister om in in het herziene Besluit helder vast te stellen dat:

  1. Docenten GL – net als alle andere docenten – zowel vakinhoudelijk als pedagogisch en vakdidactisch bekwaam dienen te zijn, en dat
  2. het voor het vak GL uitdrukkelijk de taak is van het onderwijsveld zelf (bevoegd gezag in overleg met opleidingen en LERVO) om de inhoud van die vakinhoudelijke bekwaamheid van docenten GL verder vast te leggen en te hanteren.

Het is goed als in de wet helderder is vastgelegd dat de bekwaamheidseisen door het bevoegd gezag worden vastgesteld en gehanteerd. Tegelijk is hiermee het gesprek geopend over de gangbare praktijk en de impact van de veranderende maatschappelijke plek van religie en levensbeschouwing.

Overgenomen van www.lervo.nl.  

Overig nieuws

Kennismaken met onderzoek van CRiPS

De familiemusical Franciscus

Hajar Fargan: ‘Ik wil zo graag kunnen geloven’

Studiedag 2027: Mens, waar ben je? LG en kunst

Vieren: Max Farasat

Lessen ontwikkelen die echt gebruikt gaan worden

Interviews over LG en kunst

De lespraktijk van Marcel Elsenaar en Janne Nouta

Vooraankondiging studiedag: dinsdag 16 maart 2027

Twee gratis webinars

Call voor deelname: Leernetwerk Levensbeschouwing, Religie & Burgerschap

Boekbespreking: Brieven aan mijn leraar

Tweede versie concept kerncurriculum gereed

Handvatten bij de start van het nieuwe schooljaar

Boekbespreking: Ik hou van mij

Vaknieuws

Didactische suggesties

Boekbespreking: Beste meneer Simons

Bouwen, gereedschapskisten en taalverwarring

Nieuwe tweede hoofdredacteur Narthex