
De VDLG zit niet stil!
De Vereniging Docenten Levensbeschouwing en Godsdienst (VDLG) is volop in beweging. Samen zetten we ons ervoor in om het vak Levensbeschouwing/Godsdienst stevig op de kaart te zetten – in de klas, in de samenleving én in het onderwijsbeleid. Wij bouwen aan professionalisering, betrokkenheid en zichtbaarheid.
Juist nu, in een tijd van toenemende polarisatie en geopolitieke spanningen, is ons vak relevanter dan ooit. Leerlingen hebben behoefte aan ruimte voor dialoog, zingeving en het leren omgaan met verschillen.
Om onze ambities waar te maken, zoeken we versterking in het bestuur. Wil jij bijdragen aan een sterkere positie van ons vak en samen met collega’s werken aan professionalisering en zichtbaarheid? Dan zoeken we jou!
Wij zoeken:
- Een secretaris – de spin in het web, die zorgt dat alles goed draait en het bestuur soepel functioneert.
- Penningmeester – bewaakt het financiële overzicht en zorgt dat de middelen van de VDLG goed worden ingezet. Je staat er niet alleen voor: de kascommissie ondersteunt en kijkt mee bij de verantwoording.
- Een bestuurslid leden en diversiteit – iemand die onze vereniging helpt om een pluriforme afspiegeling van het vak te zijn én de dekkingsgraad onder docenten L/G te vergroten.
- Een bestuurslid communicatie – iemand die de interne communicatie met leden versterkt en daarnaast de website en nieuwsbrieven verzorgt.
Waarom meedoen?
- Je bouwt mee aan de toekomst van ons vak.
- Je ontmoet en verbindt collega-docenten uit heel Nederland.
- Je kunt jouw talenten inzetten voor een vak dat leerlingen helpt groeien in zingeving, vrijheid, solidariteit en gelijkwaardigheid.
Wil jij samen met ons het verschil maken? Meld je aan of neem contact met ons op voor meer informatie via pauline@vdlginfo.nl.