Jongeren en nieuws: van academisch inzicht naar concreet lesmateriaal
Oorspronkelijk stond deze bijeenkomst op 8 januari gepland in Pakhuis de Zwijger, maar door de weersomstandigheden is deze verplaatst naar donderdag 18 juni. Ook de locatie is gewijzigd naar Roeterseiland Campus van de Universiteit van Amsterdam.
Op donderdag 18 juni organiseren AlfaGammaPartners en Nieuws in de klas een middag waarin de wetenschap en de journalistieke praktijk samenkomen in het klaslokaal. Philippe Remarque (oud-journalist en hoofdredacteur van de Volkskrant en huidig directeur journalistiek bij DPG Media Nederland) trapt deze middag af door ons een inzicht te geven in journalistieke dilemma’s. Sanne Kruikemeier, hoogleraar Digitale Media & Samenleving (Wageningen Universiteit), neemt ons mee in het mediagebruik van jongeren. Dr. Sanne Tamboer (Wageningen Universiteit) geeft een inkijkje in haar onderzoek naar de nieuwsconsumptie van jongeren tussen de 12 en 15 jaar en naar manieren om hun mediawijsheid te trainen.
Daarna maken we de verbinding met het klaslokaal. We bespreken de rol van journalistieke normen, betrouwbaarheid van nieuwsbronnen en lichten ontwerpregels toe die direct toepasbaar zijn in jouw onderwijs. Daarnaast delen we ook concreet uitgewerkt materiaal.
Deze middag is een initiatief van AlfaGammaPartners (UvA/VU) en wordt samen met Nieuws in de Klas georganiseerd. Wageningen Universiteit, en de Gooise Scholen Federatie zijn onderdeel van het programma. Het is een startpunt van meer intensieve samenwerking en uitwisseling op het gebied van digitale geletterdheid en burgerschap, en meer specifiek het nieuwsgebruik van jongeren en de wijze waarop wij hun mediawijsheid kunnen trainen in het onderwijs.
Deelnemers aan deze eerste bijeenkomst kunnen ook op een later moment een rondleiding bij DPG krijgen waar onder andere De Volkskrant, NU.nl en Trouw zijn gevestigd.
Informatie en aanmelden: Jongeren en nieuws: van academisch inzicht naar concreet lesmateriaal – AlfaGammapartners







